Doğalâra Logo
Yeni yurdunuz Doğalâra olsun

Tarihçe

Bir mimarlı mühendislik firması olan DEĞİRMENCİ İNŞAAT MİMARLIK Mühendislik Turizm Ticaret Limited Şirketi 'nin yan kuruluşu olarak faaliyet göstermekte olan T.C. MEB ÖZEL YÜKSEKÖĞRENİM Doğalâra KIZ ÖĞRENCİ YURDU'nun inşaasına 2006 yılında başlanmıştır. Kısa süre içerisinde inşaası, resmi ve idari işlemleri tamamlanmış ve 2008 yılında faaliyete geçirilmiştir.

Çanakkale deki geleneksel yurt anlayışının aksine temelinden yurt olarak projelendirilen Doğalâra KIZ ÖĞRENCİ YURDU binası, bütün ayrıntılar düşünülerek tasarlanmıştır. Bu anlayışın bir devamı olarak, T.C. Milli Eğitim Bakanlığının kriterlerine göre yurdumuzun kapasitesi 125 kişi olmasına rağmen yurdumuzun kapasitesi 84 kişi ile sınırlandırılmış ve tüm düzenlemeler bu sayıya göre yapılmıştır. Doğalâra KIZ ÖĞRENCİ YURDU, standartların üzerinde, çağdaş, konforlu ve aynı zamanda sıcak bir aile ortamını sağlayarak bu sektörde ilke imzasını atmayı hedeflemektedir. Tüm faaliyetler, 35 yıllık başarılı bir geçmişe sahip olan DEĞİRMENCİ ŞİRKETİNİN koordinasyonu ile seçkin, deneyimli ve profesyonel idareciler tarafından yürütülmektedir.

Doğalâra KIZ ÖĞRENCİ YURDU, yanlızca yurt ve konaklama hizmetleri değil ayrıca Türkiye'nin geleceği olan gençlerimizin sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacı ile bir kültür merkezi olarak faaliyet gösterecektir. Türkiye'nin dört bir yanından, en seçkin aile ve okullardan gelen öğrencilerimiz bu çok yönlü mozaik içinde yaşamanın değerini öğrenirlerken aynı zamanda da kendi kendilerine karar verme, seçim yapma ve bunu uygulama konusunda da deneyim sahibi olacaklardır.