Doğalâra Logo
İletişim
Yeni yurdunuz Doğalâra olsun

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

Yurdumuzun alt katında bulunan büyük ve ferah yemek salonu sıcak ve modern bir ortama sahiptir. Açık büfe sabah kahvaltısı ile ev yemeği kalitesinde ve dört çeşit olarak hazırlanan akşam yemekleri self-servis olup porselen yemek takımlarında sunulmaktadır. Hafta sonları, öğrencilerimizin hoşuna gideceğini düşündüğümüz ekstra yemek çeşitleri ile desteklenen sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini keyif içinde yemek mümkündür.

Yemek listelerimiz, yetişkin bir kişinin bir öğünde alması gereken kalori göz önünde bulundurularak, belirlenmektedir. Yemeklerimiz, kadrolu, bu konuda usta ve ehliyeli ahçılarımız tarafından hijyenik şartlarda yurt mutfağında hazırlanmaktadır. Ahçılarımızın, personelin el, yüz ve kıyafet temizliklerine dikkat edilmektedir. Hijyenik temizliğine özen gösterilen mutfak ve mutfak malzemeleri Yurt Yönetimi tarafından sürekli olarak kontrol edilmektedir.Gıda maddeleri, haftalık ve günlük satın alınmakta ve modern depolarımızda saklanmaktadır. Yemekler, günlük olarak ve mevcuda göre pişirilmektedir; bu nedenle bir sonraki güne yemek bırakılmamaktadır. Yemek menüsü hazırlanırken öğrencilerimizin beğenileri de dikkate alınmaktadır.

Temizlik ve Kat Hizmetleri

Binamızın ortak kullanım alanları ve odaların temizliği görevlilerimizce titizlik ve itina ile yürütülmektedir.
Öğrencilerimiz yurdumuzda bulunana çamaşır makinelarından ve ütülerden ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar.

Sosyal Aktiviteler

Doğalâra KIZ ÖĞRENCİ YURDU'nda kalan öğrencilerimizin sosyal yönden gelişimlerini sağlamak ve öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirmek amacı ile sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir.

Çanakkale ye ilk kez gelen öğrencilerimize şehrimizin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini tanıtmak ve bu konuda rehberlik hizmetleri vermek, Çanakkale nin yakınında bulunan tarihi ve tursitik yerlere geziler düzenlemek sosyal aktiviteler çerçevesinde yapılan diğer faaliyetlerimizdir.